شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٦-
انتخاب زبان | ورود به سایت
علی اکبر علی نقی ترابی تاریخ ثبت : 1391/10/12
طبقه بندي : ,,
نام : علی اکبر علی نقی ترابی
نام خاتوادگی : نقی ترابی
تاریخ شهادت : 1365/10/04
محل شهادت : اروندکنار
محل دفن : بهشت شهدای اهواز
عکس :
زندگینامه :

       "زندگینامه"

بسم ا... الرحمن الرحیم                                                    

علی اکبر نقی ترابی در سال 1342 بدنیا آمد و با شروع انقلاب اسلامی در زمره سربازان فداکار امام درآمد و در تمامی حوادث و پیشامدها یار و یا ور انقلاب و خدمتگزاری صادق بود . با تلاش در تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، کمیته بسیج اقتصادی فرمانداری و حضوردر جبهه های نبرد حق علیه باطل وسیله قرب خویش به پروردگار و دوستی خود را با انقلاب را به اثبات رساند .

علی اکبر مدت بیش از 2 سال واندی در جبهه ها بود و در بسیاری از عملیاتها حضورفعال داشته و هنوز تمامی جبهه های جنوب ندای خوش قرآن و نماز شب این عزیز را بیاد دارد و هنوز ندای ملکوتی قرآن این عزیز آویزه گوش رزمندگان در جبهه است او با تلاش بی شائیه ای با وجود اندک مدت حضورش در مخابرات فردی دلسوز و پر تلاشی بود بطوریکه کمتر رزمنده ای در زمان کاری ایشان بود که نا امید از سالن بهره برداری خارج میشد و صوت دلنشین قرآنش هنوز سالن و محیط مخابرات را معطر نگاه داشته و سرانجام نیز پس از مراسم دعای ندبه و قرائت بخشی از دعا با وداع با دیگر برادران انجمن بسوی جبهه های نور علیه ظلمت شتافت و جان پاکش را در عملیات فخر آفرین کربلای 4 تقدیم خدا نمود و پس از گذشت چهار ماه جسم مطهرش که مفقود الاثر بود با پیروزی دلاورانه بدست آمده و در بهشت شهدای اهواز در جوار شهید بزرگوار محمد امتی بخاک سپرده شد . از علی اکبر نقی ترابی فرزند یکساله بنام حسین به یادگار مانده است .

" روحش شاد "

وصیتنامه :

                                   بخشی ازوصیتنامه شهید      

" بسم ا... الرحمن الرحیم "

انا... واناالیه راجعون

 بدانید دنیا خانه استیجاری است . و محل عبور قومهای مختلف بوده و خواهد بود. در این خانه هر کسی در امانتداری کوشا بوده و یا نبوده از این دنیا هجرت کرده. در روز محشر نه تنها زمین بلکه تک تک جوارح بدنمان از کوچک تا بزرگترین از خیر و شر شهادت میدهند .

 اسلام دینی رستگاری است و عمل نمودن به وصایای قرآن شرط اسلامی بودن یک فرد مسلمان است ، آنگونه باشید که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه میفرماید : کسی که از میدان جهاد روباز گرداند خداوند جامه ذلت را براو میپوساند " و همانطور که رسوال اکرم (ص) بعد از اینکه از میدان کار زار برگشته بودند خطاب به مسلمانها فرمود : آفرین برشما که در جهاد اصغر پیروز شدید رسول اکرم (ص) میفرماید : جهاد اصغر است جهاد اکبر چیست؟مبارزه با نفس اماره بله کسی که نماز میخواند روزه میگیرد ولیکن غیبت میکند دروغ میگوید و هرچه که برخلاف حکم خدا و وصایای انبیاء وائمه باشد دریغ نمیکند ، این شخص نمیتواند به آینده خویش خوش بین باشد.

مادرم و پدرم ، همسر و خواهرانم و برادرم بدانید که گریه سودی به حالم نمی بخشد جزاینکه هرآشنایی را که دیدید از آنها برایم حلالیت بطلبید و خواهشمندم درصورت امکان در مجلس فاتحه خوانی و برسر قبرم این جمله را بنویسید : که هر کس طلبی از من دارد پرداخت نمایید و هرکس از او طلبی دارم ، بخشیدم ، هرکس غیبتش را کردم حلالم نماید . و هر کس غیبتم را کرده بخشیدم" والسلام علیکم ورحمه ا.... "

 

تعداد نمایش : 3200 <<بازگشت
آمار بازدید

بازديد اين صفحه :31711

بازديد امروز:1683

کل بازديد سایت :7709678

بازديدکنندگان آنلاین :15

زمان بارگذاری :0/1094 ثانیه

اوقات شرعی

خرید شارژالکترونیکی
نظرسنجی

چنانچه باخرابی تلفن ثابت خودمواجه شده اید رفع خرابی راچگونه ارزیابی می نمایید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بد

آدرس : اهواز - کیانپارس- خیابان هفدهم شرقی- مجتمع فنی اداری مخابرات

 پست الکترونیکی :portal@ict-khz.ir

کلیه حقوق این سایت متعلق به مخابرات استان خوزستان می باشد

تماس جهت انتقادات و پیشنهادات 33364696-061